Планы мероприятий - Минянская СШ
Размер шрифта
A- A+
Межбуквенное растояние
Цвет сайта
A A A A
Изоображения
Дополнительно

Планы мероприятий

План работы школы ў шосты дзень на 2-ое паўгоддзе  

 

СТУДЗЕНЬ

 

04.01. Краязнаўчая субота

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

09.00 – 10.00

 

11.30 – 12.30

Гульня-віктарына “Падарожжа па Беларусі”

 

Стварэнне відэароліка “Мая вёска”

1-4 клас

 

 

5-9 клас

 

 

Моцук Л.В.

(кабінет матэматыкі)

Давідзюк Н.А.

(кабінет інфарматыкі)

11.01. Спартыўная субота. Дзень здароўя

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00 – 10.00

 

11.30 – 12.30

Вясёлыя конкурсы і эстафеты

 

 

Вас выклікае Спартландыя

1-4 клас

 

 

5-9 клас

Нічыпарук С.С.

(спартыўная зала)

 

Сіухін А.В.

(спартыўная зала)

18.01. Экалагічная субота

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00 – 10.00

 

11.30 – 12.30

Гульня-віктарына “Казкі нашага лесу”

 

 

Маніторынг біяразнастайнасці “Сляды на снезе”

 

 

1- 4 класы

 

 

5 -9 класы

Левашэня А.М.

(кабінет матэматыкі)

Булат Т.В.

(школьны стадыён, кабінет біялогіі)

 

25.01. Здароўезберагальная субота

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00 – 10.00

 

 

11.30 – 12.30

 

 

Віктарына “Шлях у краіну здароўя”

 

 

 

Інтэлектуальна-пазнаваўчая гульня “Азбука здароўя”

 

 

 

 

1-4 клас

 

 

 

5-9 клас

 

Грэмчук А.С.

(кабінет матэматыкі)

 

Майсіевіч С.М.

(кабінет фізікі)

 

ЛЮТЫ

01.02. Пазнавальная субота

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

09.00 – 10.00

 

11.30 – 12.30

Квэст “Пазнаём свет з дапамогай кніг”

 

 

Пазнаваўчая гульня “Мы ўсе такія розныя”

1-4 клас

 

 

5-9 клас

 

 

Левашэня А.М.

(кабінет матэматыкі)

Марціновіч Я.М.

(кабінет фізікі)

08.02. Спартыўная субота. Дзень здароўя

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00 – 10.00

 

11.30 – 12.30

Старты надзей

 

 

Алімпійскія гульні ў школе

 

1-4 клас

 

 

5-9 клас

Нічыпарук С.С. (спартыўная зала)

 

Сіухін А.В.

(спартыўная зала)

15.02. Экалагічная субота

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00 – 10.00

 

 

11.30 – 12.30

 

 

Практыкум па рацыянальнаму выкарыстанню вады ў школе і дома “Кропелька да кропелькі”

 

Маніторынг чысціні паветра ў мікрараёне школы

 

 

1- 4 класы

 

 

5 -9 класы

 

Грэмчук А.С.

(кабінет фізікі)

 

 

Давідзюк Н.А.

(школьны стадыён)

 

22.02. Краязнаўчая субота

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00 – 10.00

 

 

11.30 – 12.30

Гульня “Я люблю цябе, мой родны край”

 

 

 

Завочнае падарожжа па Брэсцкай вобласці

 

1-4 клас

 

 

 

5-9 клас

 

Кажамякіна А.А.

(кабінет матэматыкі)

 

Гулевіч І.В.

(кабінет фізікі)

29.02 Здароўезберагальная субота

09.00 – 10.00

 

11.30 – 12.30

 

 

 

Гульнёвая праграма “Больш ведаеш – здаравейшым будзеш”

 

Вусны часопіс “У здаровым целе - здаровы дух”

 

 

 

1-4 клас

 

 

5-9 клас

 

 

Моцук Л.В.

(кабінет матэматыкі)

Нічыпарук С.С.

(кабінет фізікі)

 

Сакавік

 

07. 03. Пазнавальная субота

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

09.00 – 10.00

 

11.30 – 12.30

Пазнавальная гульня “Гадзіна добрага настрою”

 

Вусны часопіс “Лялькі –абярэгі як сімвал сям’і”

1-4 клас

 

 

5-9 клас

 

 

Грэмчук А.С.

(кабінет матэматыкі)

Давідзюк Н.А.

14.03. Спартыўная субота. Дзень здароўя

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00 – 10.00

 

11.30 – 12.30

Вясёлыя гульні на свежым паветры

 

 

Спартыўная праграма “Будучыя алімпійцы”

1-4 клас

 

 

5-9 клас

Нічыпарук С.С.

(школьны стадыён)

 

Сіухін А.В.

(школьны стадыён)

 

21 03. Экалагічная субота

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00 – 10.00

 

11.30 – 12.30

“Птушыная гасцёўня”

Віктарына “Птушкі нашага краю”.

 

Назіранне за птушкамі

Улік і занясенне ў інфармацыйную базу птушак, якія гняздуюцца ў мікрараёне школы

 

1- 4 класы

 

5 -9 класы

Гулевіч І.В..

(кабінет біялогіі)

 

Булат Т.В.

(школьны стадыён)

 

 

 

 

28.03. Краязнаўчая субота

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00 – 10.00

 

 

11.30 – 12.30

Завочнае падарожжа па гістарычных месцах Беларусі

 

 

Конкурс эрудытаў “Слова роднае – вечнасці след”

 

 

 

 

1-4 клас

 

 

 

5-9 клас

 

Левашэня А.М.

(кабінет матэматыкі)

 

Майсіевіч С.М.

(кабінет фізікі)

 

Красавік

 

04.04. Здароўезберагальная субота

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

09.00 – 10.00

 

11.30 – 12.30

Конкурсна-гульнявая праграма “Наша здароўе ў нашых руках”

 

Гульня-віктарына “Чаму неабходна берагчы зрок”

1-4 клас

 

 

5-9 клас

 

 

Кажамякіна А.А.

(школьны стадыён)

 

Марціновіч Я.М.

(кабінет фізікі)

11.04. Спартыўная субота. Дзень здароўя

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00 – 10.00

 

11.30 – 12.30

Вас вызывае Спартландыя

 

 

Старты надзей

1-4 клас

 

 

5-9 клас

Нічыпарук С.С.

(школьны стадыён)

 

Сіухін А.В.

(школьны стадыён)

 

18.04. Экалагічная субота

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00 – 10.00

 

11.30 – 12.30

Акцыя “Упрыгожым Беларусь кветкамі”

 

 

Віртуальнае падарожжа “Па старонках хатняй эканоміі”

 

 

 

1- 4 класы

 

5 -9 класы

Левашэня А.М.

(школьны ўчастак)

 

Нічыпарук С.С.

(кабінет фізікі)

 

 

25.04. Пазнавальная субота

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00 – 10.00

 

 

11.30 – 12.30

 

 

Літаратурная гульня “Што? Дзе? Калі?”

 

 

 

Літаратурная гасцёўня “Па старонках казак Х.К.Андэрсена”

 

 

 

 

1-4 клас

 

 

 

5-9 клас

 

Моцук Л.В.

(кабінет матэматыкі)

 

Гулевіч І.В.

(кабінет матэматыкі)

 

 

МАЙ

 

02.05. Краязнаўчая субота

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

09.00 – 10.00

 

 

11.30 – 12.30

Пазнавальная гульня “Традыцыі народаў нашай краіны”

 

 

Велападарожжа ў даліну ракі Мухавец “Урочышча Малочча”

1-4 клас

 

 

 

5-9 клас

 

 

Грэмчук А.С.

(кабінет

матэматыкі)

 

Нічыпарук С.С.

 

16.05. Экалагічная субота

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00 – 10.00

 

11.30 – 12.30

Арганізацыя паселішча для беспазваночных насякомых

 

Вывучэнне біяразнастайнасці прыроднага згуртавання в.Падалессе

1-4 клас

 

 

5-9 клас

Булат Т.В.

 

 

Давідзюк Н.А.

23.05. Здароўезберагальная субота

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00 – 10.00

 

11.30 – 12.30

Знаёмімся з беларускімі народнымі гульнямі

 

Распрацоўка памяткі “Як зберагчы свой зрок”

 

 

 

1- 4 класы

 

5 -9 класы

Левашэня А.М.

(школьны стадыён)

 

Давідзюк Н.А.

(кабінет інфарматыкі)

 

 

30.05. Пазнавальная субота

 

08.30 – 13.55 (па раскладу) - гадзіна здароўя і спорту, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00 – 10.00

 

11.30 – 12.30

 

 

Гульня-падарожжа “Вакол свету”

 

 

Дзелавая гульня “Ведаю Беларусь”

 

 

 

1-4 клас

 

 

 

5-9 клас

Кажамякіна А.А.

(кабінет інфарматыкі)

 

Майсіевіч С.М.

(кабінет фізікі)

 

План работы школы ў шосты дзень на 1-ое паўгоддзе  

ВЕРАСЕНЬ

 

 

07.09

 

Краязнаўчая

 

Гульня-віктарына “Наша Беларусь”

 

 

 

 

1-4 клас

 

 

5-9 клас

 

 

 

 

Кажамякіна А.А.

 

 

Нічыпарук С.С.

 

 

14.09

Спартыўная  

Дзень здароўя.

Вясёлая спартландыя

 

 

1-4 клас

5-9 клас

 

Нічыпарук С.С.

Сіухін А.В.

21.09

Экалагічная

Мерапрыемства да Міжнароднага дня маніторынгу якасці вады “Вадзіца,  ды не ўсякай можна напіцца”

 

 

 

4 – 9клас

 

 

Булат Т.В.

Давідзюк Н.А.

 

28.09

Здароўезберагальная 

 

Падарожжа ў краіну здаравячкоў

 

Дзень турызму

 

 

1-4 клас

 

5-9 клас

 

 

 

 

 

 

Моцук Л.В.

 

Марціновіч Я.М.

 

 

 

  

 

КАСТРЫЧНІК

 

 

 

05.10

Пазнавальная

 

Віктарына “Знатакі лесу”

 

 

Завочнае падарожжа па музеях свету

 

 

 

 

 

1-4 клас

 

 

5-9 клас

 

 

 

 

 

Грэмчук А.С.

 

 

Гулевіч І.В.

12.10

 

Спартыўная  

Дзень здароўя.

Спартыўная віктарына

 

1- 4 клас

5-9 клас

 

 

Нічыпарук С.С.

Сіухін А.В.

19.10

 

Экалагічная

Круглы стол “Каштоўнасці са сметніку, або хто выкідвае грошы”

 

 

4 – 9класы

 

 

 

Грэмчук А.С.

Нічыпарук С.С.

 

26.10

 

Краязнаўчая

Віктарына “Скарбы роднага краю”

 

Гульня-падарожжа “Вандроўка па родным краі”

 

1-4 клас

 

5- 9клас

 

 

 

 

 

Левашэня А.М.

 

Майсіевіч С.М.

 

 

ЛІСТАПАД

 

02.11

 

Здароўезберагальная

Падарожжа ў краіну здаровага ладу жыцця

 

Віктарына “Што трэба ведаць пра сябе”

 

 

1-4клас

 

 

5-9клас

 

 

 

 

Кажамякіна А.А.

 

 

Давідзюк Н.А.

09.11

 

Спартыўная  

Дзень здароўя

Дзень шашыста

 

1-4 клас

5-9 клас

 

Нічыпарук С.С.

Сіухін А.В.

 

16.11

 

Экалагічная

Акцыя “Расці, дрэва!”

 

4 – 9 клас

 

Левашэня А.М.

Булат Т.В.

 

23.11

 

Пазнавальная

Літаратурная віктарына “Будуем музей казак”

Вусны часопіс “Сем цудаў Беларусі”

 

 

1-4клас

 

5-9 клас

 

 

 

Моцук Л.В.

 

Майсіевіч С.М.

 

30.11

Краязнаўчая

Мерапрыемства “Краязнаўчая гульня”

 

Падарожжа па Кобрыншчыне “Мая малая Радзіма” (прагляд відэафільма)

 

1-4 клас

 

5-9 клас

 

 

 

Грэмчук А.С.

 

Марціновіч Я.М.

  

 

СНЕЖАНЬ

 

07.12

 

Здароўезберагальная

Гульні на свежым паветры “Зімовыя забавы”

 

Гульня-віктарына “Маё здароўе”

 

1-4 клас

 

 

5-9 клас

 

 

 

Левашэня А.М.

 

 

Гулевіч І.В.

 

 

 

14.12

 

Спартыўная  

Дзень здароўя.

Вясёлыя конкурсы і эстафеты

 

1-4 клас

5-9 клас

 

Нічыпарук С.С.

Сіухін А.В.

21.12

 

Экалагічная

Дзень інфармавання і ўзаемадзеяння. “Раскажам пра беражлівасць: дарослыя – дзецям, дзеці – дарослым”

 

 

4 – 9 клас

 

Кажамякіна А.А.

Нічыпарук С.С.

 

 

28.12

 

Пазнавальная

Інтэлектуальная гульня “Матэматычны калейдаскоп”

 

Вусны часопіс “Незвычайныя навагоднія абрады розных народаў”

 

 

1-4 клас

 

 

5-9 клас

 

 

Кажамякіна А.А.

 

 

Нічыпарук С.С.